Для батьків

В РАМКАХ МІСЬКОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ АКЦІЇ "МОРАЛЬНО ДІЮ"


ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ


Шановні батьки! Ми всі зараз переживаємо складні часи, тому особливу увагу потрібно приділити не тільки своєму ментальному здоров’ю, але і дітям – їх психіка може бути не сформована та зовсім не готова для такого травматичного досвіду, саме тому ми підготували поради, що допоможуть Вам краще взаємодіяти з дітьми

Емоції та реакції

Діти залежать від нашої стійкості та ресурсності. Вони залежать від того, що зчитують із нашої міміки, невербальних сигналів. І від того, які слова ми знаходимо, щоб пояснювати їм те, що відбувається. 

Тому вкрай важливо турбуватися і про себе. Зараз зовсім не час для перфекціонізму, не час навіть для крапельки думок “а яка я мати чи батько?” Наше завдання — бути живими!

Елементи звичного життя

Вкрай важливо включити у свій день хоч щось із звичного життя дітей у мирний час.

Про навчання

Якщо дитина може повернутися до школи — чудово, адже це пов’язуватиме її з мирним часом, нагадуватиме про щось життєве та регулярне. Це терапія.

Як тільки видається нагода, підтримуйте контакти з друзями чи з новими дітьми.

Якщо дитина сама вчиться — чудово. Але, будь ласка, пам’ятаймо, що в той час, коли небезпечно, інтелект не такий активний.

Можуть бути складнощі з концентрацією. Ви будете спостерігати відкат у знаннях. Діти можуть скаржитися на те, що нічого не пам’ятають і нічого не виходить.

Про поведінку

Ви можете помічати в дітей різного віку одночасну дорослість і явний регрес в емоційних реакціях, іграх, поведінці, в мові.

Дитина може ставити те саме питання в різних варіаціях величезну кількість разів, поки не зможе утвердитися у відповіді. І сама не відчує опору.

А якщо буде сирена, що ми робитимемо? А якщо сирена нас застане, коли ми підемо до магазину? А якщо я засну і не почую сирену? А нас не вб’ють? А чому Росія почала війну? Важливо щоразу відповідати на ці запитання. Це спроба дитини впоратися з тривогою. Що більше інформації, то більше стійкості.

Пояснюйте, що ви робите і що будете робити. Це дає змогу дитині сконструювати реальність і відчути опору. 



Емоційне вигорання в батьків 

Емоційне вигорання — це синдром емоційного виснаження та постійної втоми, яка у свою чергу може змінюватися на розчарування та зниження інтересу до певної діяльності. 

Він може розвиватися через те, що ми перебуваємо під впливом довгострокового стресу. 

Що може свідчити про те, що вас «наздоганяє» емоційне вигорання:

• підвищена втомлюваність;
• зниження активності;
• емоційні реакції;
• пошук винних;
• підвищена агресивність;
• відчай. 
Про цей синдром частіше говорять як про професійний і все менше — про вигорання батьків. Зараз у період війни майже всі переживають стресовий стан. Проте батькам ще складніше, оскільки вони повинні не тільки про себе турбуватись, а й про дитину. 

Це постійні хвилювання, а якщо сім’я була вимушена покинути своє рідне місто, то до цього ще додається пристосування до нових умов та адаптація (а це ще додатковий стрес для організму). 

Тому часто зараз більшість батьків відчувають роздратованість на своє чадо, вони починають зриватись і кричати (хоч і усвідомлюють, що їхні дії помилкові).

Що ж робити, якщо ви емоційно вигоріли?
🔸По-перше, визнайте проблему. Пам’ятайте, що в умовах постійного стресу це нормальна реакція організму на ненормальні події. 

🔸Перестаньте звинувачувати себе. Ідеальних людей не буває, і кожному потрібен відпочинок.

🔸Не соромтесь просити про допомогу.

🔸Відшукайте свій ресурс. Запитайте в себе «Що мене заряджає та допомагає відновитись?». За можливості виконуйте невеликі фізичні активності, гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся творчістю або будь-якими улюбленими справами.
🗣Що робити батькам, які внаслідок емоційного вигорання починають зриватися на своїх дітях?

Агресія — прояв стресу, який накопичився в організмі. Це емоція, яку потрібно проживати та не давати їй взяти контроль над вами. 

З вами все окей, то така реакція вашого організму на стрес.
Дайте собі змогу відпочити, щоб відновити свій ресурс.

Намагайтеся направити свою агресію у фізичну діяльність, творчість, допомогу іншим.
Практикуйте дихальні техніки (вдих коротший за видих).

🙍🏻Якщо відчуваєте, що вас «накриває» і ви зараз не стримаєтесь і почнете кричати на дитину без будь-якої причини, то спробуйте техніку «Акваріум»: 

уявіть, що зараз ваш рот повний води, повільно порахуйте до 10, а потім глибоко видихніть.

❗️Пам’ятайте, діти тонко відчувають емоційний стан батьків, і якщо ви радісні та щасливі, то такий же душевний підйом будуть відчувати й ваші діти. Це як правило надівання кисневої маски в літаку — спочатку ти сам, а потім допоможи дитині. Не забувайте піклуватися про себе та приділяти собі час. 

Якщо ви відчуваєте, що ваш стан є критичним, то краще звернутись до спеціаліста.

________________________________________________________________________________

Шановні батьки,  здатність розпізнавати почуття та будувати взаємини, уміння дотримуватися правил та виконувати обов’язки, найважливіші життєві навички – формуються в родині. Ми переконані, що жодна інституція не впорається з цими завданнями краще і не замінить родинне середовище. Тому Український Фонд Благополуччя дітей  усіляко підтримує батьків та опікунів: вчить ростити дітей в атмосфері любові, розуміння та безпеки, виховувати без насильства, допомагає родинам виправляти помилки та разом протистояти соціальним загрозам. До Вашої уваги представленні відеоматеріали, що допоможуть Вам у формуванні навичок безпечної поведінки Ваших дітей! Створюємо безпечне середовище разом!!! Курс для батьків «Як навчити дитину захищатися»
https://youtu.be/0KJYrhqfBrk 




Як цікаво та скористю провести час з дитиною

на карантині чи канікулах?!

Підбірка "ледачих" розваг для втомлених батьків)))

https://detivgorode.ua/blog/5670-podborka-lenivykh-igr-dlia-ustavshikh-roditelei

https://dnepr.detivgorode.ua/blog/5684-top-tikhikh-i-spokoinykh-igr-dlia-otdykha-s-detmi 

  Захоплюючі подорожі, екскурсіїї онлайн!!! 

https://detivgorode.ua/blog/5640-kuda-svodit-rebenka-na-karantine-samye-uvlekatelnye-ekskursii-predstavleniia-i-spektakli 

https://detivgorode.ua/blog/5582-teatr-v-seti-gde-posmotret-znamenitye-teatralnye-postanovki



 
 
 
 
 
 
 






Немає коментарів:

Дописати коментар